Idealne pianino dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się jakie pianino wybrać spośród tak bogatej oferty na rynku. Posyłając dziecko na naukę gry na pianinie, często boimy się kupić instrument już na początku nauki. Nie wiedząc czy nasze dziecko szybko się nie zniechęci, decyzję o zakupie odkładamy na później lub też kupujemy tanie organy, mówiąc sobie : „ niech ma, coś tam pobrzdąka”. Z punktu widzenia ekonomii, taki sposób postępowania jest uzasadniony. Z punktu widzenia nauki, zachęcania dziecka do gry, jednak nie.

Szanowny rodzicu, jeśli posyłasz swoje dziecko do szkoły muzycznej, zapisujesz je na korepetycje z pianina u profesjonalisty, to chcesz je nauczyć nie tylko grać, ale przede wszystkim uwrażliwić na świat muzyki. Pokazać mu, że gra na instrumencie to również wielka frajda i wyzwanie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z żywym, normalnym pianinem. Zastanów się nad zakupem, może wypożyczeniem pianina. Możesz też odwiedzać regularnie szkołę muzyczną, placówkę kultury, gdzie twoje dziecko będzie mogło ćwiczyć między lekcjami gry na pianinie.

Jeśli myślisz, że gra na pianinie to tylko wciskanie paluszków na klawiszach, jesteś w błędzie. Prawidłowe ułożenie ręki, ukształtowanie tzw. „aparatu gry” to wyzwanie dla ucznia jak i nauczyciela. Keyboard w kształceniu profesjonalnym nie powinien mieć miejsca w Twoim domu. To bezduszna maszynka o delikatnych klawiszach, bez żadnego oporu gry i dynamiki.

Decydując się na zakup pianina, pamiętaj by było sprawne technicznie i nastrojone. Nie musi być najpiękniejsze i od razu „z górnej półki”. Wiedz również, że pianina nie tracą na swojej wartości tak jak np. samochody. Jeśli planujesz je sprzedać za jakiś czas, to jesteś w stanie odzyskać swoje zainwestowane pieniądze.

Ściągnij mój bezpłatny poradnik, by uzyskać więcej informacji na temat kształcenia muzycznego.<< || >>

Witam na mojej stronie!

 

Jak kupić używane pianino?

jak kupić używane pianino

Wszystkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z kupnem pianina znajdziesz w moim darmowym poradniku. Wpisz swoje Imię i adres email a wyślę Tobie poradnik.
kontakt@grzegorzrychlik.pl || tel. +48 516 179 624