O mnie

Grzegorz Rychlik jest koncertującym pianistą, nauczycielem gry na fortepianie.

Jest laureatem ogólnopolskich konkursów pianistycznych.

Stworzył prywatną szkołę muzyczną „Legato”, w której uczy gry na fortepianie. Jest animatorem życia muzycznego w swoim regionie.

Ukończył Akademię Muzyczną im. I .J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego.

Pobierał lekcje fortepianu u takich mistrzów jak: Andrzej Jasiński – wychowawca Krystiana Zimermana, Katarzyna Popowa – Zydroń – wychowawczyni Rafała Blechacza, Kevin Kenner i Philippe Giusiano – zwycięzców Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, a także innych wybitnych profesorów z Moskwy, Wiednia, Berlina.

Koncertował w wielu miastach Polski, m. in. w „Dworku Chopina” w Dusznikach – Zdroju, w Willi „Atma” w Zakopanem, w „Dworze Artusa” w Toruniu, w „Ratuszu staromiejskim” w Gdańsku, w „Ratuszu miejskim” w Poznaniu, Filharmonii Poznańskiej, a także zagranicą w Anglii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Czechach, Szwajcarii, Białorusi, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych, Japonii.

W latach 2008 – 2010 współpracował z poznańskim chórem „Skowronki” , działającym przy Centrum Kultury „Zamek”.

Prowadzi salon muzyczny, w którym znajdziemy pianina i fortepiany dla początkujących muzyków jak i artystów.

 

Zespół przygotowujący instrumenty

 

Marian Krawczyk – od ponad dwudziestu lat profesjonalnie zajmuje się strojeniem i naprawą pianin i fortepianów. Ukończył Akademię Steinway’a w Hamburgu,  Akademię Yamaha w Japonii, Seminarium Bosendorfera w Wiedniu. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na precyzję strojenia, oraz jego stabilizację. Nastrojony odpowiednią techniką instrument utrzymuje nadany strój przez relatywnie długi czas. Jego ulubioną zajęciem przy instrumencie jest intonacja, czyli praca nad barwą dźwięku, która sprawia, że instrumenty nabierają pięknego, szlachetnego brzmienia.  Jest również absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. W naszej wspólnej pracy skupiamy się nad precyzyjnym wyregulowaniem pianin i fortepianów oraz nad optymalizacją brzmienia każdego instrumentu. Jego pasją jest muzyka klasyczna.

 

Zbigniew Francuzik – od 1981 roku przygotowuje fortepiany i pianina dla czołówki polskich artystów, instytucji kultury oraz osób prywatnych. Stroiciel Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.  Wykonuje gruntowne renowacje mechanizmów, klawiatur oraz części akustycznych fortepianowych i pianinowych. Wykonuje struny basowe do wszystkich typów i modeli pianin i fortepianów. W naszej wspólnej pracy zawsze znajdujemy najlepsze rozwiązania na każdym etapie przygotowań instrumentu do gry. Jego pasją jest blues oraz gra na kontrabasie w zespole Zigzag Paradise.

 

Patryk Matwiejczuk – pianista, jazzman, stroiciel Akademii Sztuki w Szczecinie. Jego pasją jest brzmienie instrumentów. Jest finalistą popularnego programu Must be the music. Występował również w serialu telewizyjnym „Plebania”. Jest obdarzony wybitnym słuchem muzycznym. Mimo braku wzroku widzi pianina i fortepiany jak nikt inny. W naszej pracy skupiamy się na precyzyjnym strojeniu oraz przygotowaniem najlepszego brzmienia dla każdego instrumentu. Poza pracą w salonie, jako pianiści chętnie wspólnie muzykujemy.

Witam na mojej stronie!

 

Jak kupić używane pianino?

jak kupić używane pianino

Wszystkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z kupnem pianina znajdziesz w moim darmowym poradniku. Wpisz swoje Imię i adres email a wyślę Tobie poradnik.
kontakt@grzegorzrychlik.pl || tel. +48 516 179 624