Używane pianina cyfrowe

Używane pianina cyfrowe – klasyczny dźwięk w nowoczesnej oprawie 

Pianina cyfrowe (inaczej elektryczne) to imitacja klasycznego instrumentu akustycznego. Dźwięki nie powstają poprzez uderzenia młotka w strunę, ale są generowane w specjalnym, wbudowanym module, a następnie emitowane przez niewielkie głośniki. Najlepsi producenci starają się, aby każde uderzenie w klawisz zapewniało identyczne doznania jak w przypadku gry na klasycznym instrumencie. Używane pianina cyfrowe najczęściej wybierane są przez osoby, które poszukują praktycznego instrumentu o szerokich możliwościach, ale w przystępnej cenie.

Pianina cyfrowe używane – tak czy nie?

Pianina cyfrowe zyskują coraz większą popularność wśród amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką. Dlaczego klasyczny instrument często przegrywa ze swoją cyfrową wersją? Oto najważniejsze zalety używanych pianin cyfrowych:

  • niewielki rozmiar – akustyczne, drewniane pianina są efektowne i eleganckie, ale zarazem rozbudowane i masywne. Duże instrumenty zajmują wiele miejsca, co utrudnia wkomponowanie ich w przestrzeń, zwłaszcza w mieszkaniach o okrojonym metrażu. Pianina cyfrowe używane są znacznie zgrabniejsze i nie zajmują wiele cennego miejsca w domach czy na salach prób. Dzielą się na dwa typy: sceniczne (przenośne) oraz stacjonarne;
  • lekkość – stosunkowo niewielka waga ułatwia transport i przenoszenie instrumentu;
  • brak strojenia – pianino cyfrowe jest zawsze gotowe do użycia. Nie posiada strun, które wymagają regularnego strojenia i konserwacji. Ich użytkowanie nie generuje dodatkowych kosztów. Instrument zasilany jest sieciowo lub bateryjnie;
  • rozbudowane funkcje – modele najlepszych producentów wzbogacane są szeregiem dodatkowych funkcji, które podnoszą komfort gry, ułatwiają naukę i pozwalają komponować wyjątkowe melodie. Regulacja dynamiki i głośności, metronom z kontrolą tempa, możliwość nagrywania, wejście słuchawkowe, podział klawiatury, dodatkowe barwy to tylko część z nich. Modele najnowszej generacji często łączą się z aplikacją mobilną stworzoną przez producenta;
  • niska cena – zakup profesjonalnego, nowego pianina akustycznego wiąże się z dużymi kosztami. Ceny pianin cyfrowych, a zwłaszcza używanych, są przystępne.

Nie ulega wątpliwościom, że pianina cyfrowe używane mogą być przydatnym narzędziem pozwalającym w wygodnych warunkach szlifować umiejętności. Jednak koneserzy doceniający czystość i pełnię dźwięku, pragnący czerpać z gry przyjemność oraz doskonalący warsztat na wysokim poziomie, są jednogłośni: wybierają akustyczny instrument. Dlaczego? Pianino cyfrowe porównać można do sztucznych kwiatów. Muzycy klasyczni dostrzegają sztuczność w dynamice i artykulacji, co wpływa na odbiór muzyki oraz komfort gry. Ponadto doznania, jakie daje gra na klasycznym, szlachetnym instrumencie, są nie do podrobienia. Pianino klasyczne oddziałuje na zmysły muzyka i tworzy z nim jedność, co słychać w każdym dźwięku.

Używane pianina cyfrowe kontra instrumenty klasyczne

Chcesz kupić pianino cyfrowe używane? Lepiej zastanów się dwa razy. Wiele osób rezygnujących z klasycznego instrumentu żałuje swojej decyzji. Wbrew pozorom inwestycja w wysokiej jakości, klasyczny instrument nie musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. W naszym sklepie zebraliśmy szeroki wybór używanych pianin klasycznych w wyjątkowo korzystnej cenie. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że nauka gry na pianinie jest dostępna dla każdego!

Pianino akustyczne zamiast używanego pianina cyfrowego – różnica, którą poczujesz i usłyszysz

Do tej pory grałeś na pianinie cyfrowym używanym? Chcesz wreszcie rozwinąć swoją grę i wprowadzić ją na wyższy poziom? Chętnie znajdziemy dla Ciebie instrument, dzięki któremu rozwiniesz skrzydła! Nasza kolekcja pianin akustycznych składa się wyłącznie z niezawodnych modeli z logo cenionych producentów. Każdy z nich jest szczegółowo opisany, co ułatwia wybór modelu o optymalnych parametrach i wymiarach. Proponowane instrumenty cieszą się zainteresowaniem artystów oraz uczniów szkół muzycznych. Nie musisz być ekspertem, aby wybrać dopracowany instrument zapewniający wysoki komfort gry. Sklep internetowy prowadzony jest przez utytułowanego pianistę i nauczyciela gry na fortepianie. Chętnie udzielimy fachowej porady i znajdziemy instrument, który spełni indywidualne oczekiwania pod każdym względem.

Wygodne zakupy i fachowe doradztwo

Nie musisz długo czekać na wymarzony instrument – nasze pianina są dostępne „od ręki”. W trosce o komfort naszych klientów sprawnie realizujemy każde zamówienie i świadczymy kompleksowe usługi, łącznie z profesjonalnym doradztwem. Doskonale wiemy, że przewiezienie i instalacja dużego instrumentu może przysporzyć niemałych trudności, dlatego oferujemy transport na terenie całego kraju. Nasi fachowcy zabezpieczą instrument, aby podróż w nawet najmniejszym stopniu nie odbiła się na jego kondycji, a następnie wniosą go na piętro.

Cena

Kolor
Marka